• NejlepšíSeriály.cz
 • The Walking Dead (Živí mrtví)

  The Walking Dead (Živí mrtví)

  Seriál The Walking Dead vypráví příběh o následcích apokalypsy, která vytvořila z lidí zombie a sleduje příběh skupinky přeživších, která cestuje napříč Spojenými státy a snaží se najít nový domov, bez hord zombie.
 • The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)

  The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)

  Seriál The Big Bang Theory nastiňuje soužití geeků a nerdů s 'normálními' lidmi. Na jedné straně je Leonard, Sheldon a jejich přátele Howarda a Rajeshe a na druhé Penny, jejich nová krásná sousedka.
 • Simpsonovi (The Simpsons)

  Simpsonovi (The Simpsons)

  Seriál Simpsonovi je jedním z nejoblíbenějších a nejznámějších televizních animovaných seriálů, který má díky své vtipnosti a originálnosti fanoušky po celém světě a vysílal se ve více než 70 zemích.
 • Top Gear UK & USA

  Top Gear UK & USA

  Top Gear se začal vysílat v roce 1977 jako běžný pořad pro motoristy. Obzvlášť od znovuzahájení v roce 2002 se ale vyvinul spíše do formátu zábavného pořadu s často šokujícími a nepředvídatelnými humornými scénami.
 • The Vampire Diaries (Upíří deníky)

  The Vampire Diaries (Upíří deníky)

  Seriál vypráví příběh o Eleně a jejím mladším bratrovi Jeremym, kteří se už 4 měsíce snaží vyrovnat s tragickou nehodou jejich rodičů a o bratrských rozepří upírů Stefana a Damona, kteří se oba do Eleny zamilují.
 • Californication

  Californication

  Seriál Californication vypráví příběh o Hanku Moodym, spisovateli, který již po své první knize upadl do tvůrčí krize, kterou řeší po svém - alkoholem a užíváním si s každou, kterou potká.

Zajímavosti Walking Dead

Původním plánem bylo uvést seriál jako minisérii o šesti epizodách. Poté, co sklidil pilotní díl značný divácký úspěch, bylo rozhodnuto o natočení další série s třinácti epizodami. Seriál je založený na stejnojmenném komiksu spisovatele Roberta Kirkmana, u nás vydávaného pod názvem "Živý mrtví". V první řadě seriálu nepadne ani jednou slovo "zombie". Používá se spíše pojem "walkers" neboli chodci. Seriál Walking Dead patřil během své první série na špici ve sledovanosti a nejen proto si vysloužil hned šest nominací na ceny Saturn Awards. Jméno postavy Edwina Jennera, doktora pracujícího v CDC (Center of Disease Center – Centrum pro zkoumání nemocí) je inspirováno Dr. Edwardem Jennerem, objevitelem očkování proti černým neštovicím. Při záběrech z ulic tzv. Atlanty byly ulice úplně prázdné, zombíci byli přiděláni později pomocí efektů. Stejně tak mouchy létající a chodící po mrtvých tělech jsou produktem počítače. Představitelé chodců museli projít tzv. zombie školou, kde se naučili, jak se správně pohybovat a chodit. Město King Country v Georgii, odkud Rick (Andrew Lincoln) pochází, ve skutečnosti neexistuje.

Více informací o seriálu Walking Dead a všechny epizody naleznete na našem fóru.


  

        Registrace